Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Świetnie zaprezentowali się zawodnicy LKS Orzeł Namysłów na XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych „Łódzkie 2021”. Wśród 160 startujących zawodników było 8 namysłowian, którzy zdobyli 3 medale – złoty medal w kategorii wagowej 51 kg zdobył Adrian Sikora, a w kategorii wagowej 45 kg – Oskar Niedźwiedzki zdobył srebrny medal, a jego brat Maksymilian Niedźwiedzki zdobył brązowy medal. Gratulujemy !

OOM w zapasach 2021Show Gallery

Relacja z zawodów przedstawiciela klubu.

Namysłowianie ze złotem!

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - „ŁÓDZKIE 2021” w zapasach styl wolnym odbyła się w dniach 28-30 czerwca br. w gościnnych progach łódzkiego Hotelu „Double Tree By Hilton”.

Na matach po bardzo trudnych ogólnopolskich eliminacjach ujrzeliśmy 160 zapaśników z 58 polskich klubów, którym to udało się zakwalifikować swoich podopiecznych do tej ważnej imprezy. Zawodnicy rywalizowali o tytuł Mistrza Polski Juniorów młodszych do lat 17. Zawody były również eliminacją do zbliżających się MISTRZOSTW ŚWIATA tej grupy wiekowej, które już za niecały miesiąc rozpoczną się w węgierskim Budapeszcie. Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. LKS ‘ORZEŁ” Namysłów oraz woj. OPOLSKIE w młodzieżowej olimpiadzie reprezentowało 8 zawodników oraz arbiter Bartosz Dorociak.

Namysłowscy zawodnicy pod opieką szkoleniową Radosława Marcinkiewicza pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając trzy medale indywidualnie oraz dwie piąte lokaty. Ale trzeba przyznać, że mogło być jeszcze zdecydowanie lepiej. Wyniki te jednak pozwoliły na pewne zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej turnieju przed zespołami ze Zgierza i Kraśnika. Dodatkowo warty odnotowania jest fakt, że jest to powtórka sukcesu z roku ubiegłego, gdzie również zajęliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej OOM stylu wolnego.

Podczas pojedynków „Nasi wojownicy” wykazali się wielkim charakterem oraz już wysoką klasą sportową i po ciężkiej rywalizacji zdobyli oprócz dobrych wyników kolejne spore doświadczenie.

Po złoty medal i tytuł Mistrza Polski w bardzo dobrym stylu w nowej dla siebie kat. wagowej do 51 kg sięgnął zaledwie 15-letni Adrian Sikora. Nasz młody zapaśnik ma na swoim koncie wiele sukcesów krajowych i międzynarodowych oraz już trzy tytuły mistrza kraju młodzików (2018, 2019, 2020). Adrian dzięki wygranej zapewnił sobie udział w MISTRZOSTWACH ŚWIATA U-17 w barwach narodowych reprezentacji Polski.

Rewelacyjnie pokazali się następni 15-letni debiutanci podczas zawodów OOM, a mianowicie bracia Oskar i Maksymilian Niedźwieccy. Zawodnicy startowali w najlżejszym limicie do 45 kg i Oskar wywalczył srebrny medal, a Maksymilian brązowy.

Dobre walki stoczyli również zajmując piąte lokaty Wiktor Bender w kat. wag. do 51 kg oraz Patryk Bratosiewicz w kat. wag. do 55 kg. Obaj zapaśnicy mieli ogromne nadzieje na medale, ale niestety Wiktor „zawalił” pojedynek o brąz, gdzie przy swoim wysokim prowadzeniu nie zdołał utrzymał wyniku. Natomiast Patryk do turnieju przystąpił z problemami zdrowotnymi, a mimo to pokazał wielki hart ducha i ogromny charakter i nawet był blisko zdobycia pozycji medalowej. Możemy tylko żałować tej sytuacji, bo możliwości Patryka i poziom zmagań pokazał, że była szansa nawet na złoto.

Nieco gorzej tym razem poszło trzem pozostałym „Orłom”. Piotr Balcerzak (55 kg), Oliwier Krupiński (80 kg) oraz Petro Pidtykanov (92 kg) uplasowali się w drugiej „dziesiątce” tabeli swoich kat. wagowych i nie mogą tego występu w zawodach uznać za udany.

Trzeba także dodać, że wszyscy namysłowianie występujący w tegorocznej OOM w tej grupie wiekowej „zawalczą” jeszcze w następnych latach co jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość.

Dodatkowo dopisujemy do swojego klubowego konta 35 pkt. Ministerialnego Systemu Sportu Młodzieżowego.