WZ LZS Opole

Nasza działalność

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy LKS „Orzeł” Namysłów podczas rozgrywanych w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie) w dniach 9-11.06.2017 r. Mistrzostwch Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w zapasach kobiet i zapasach w stylu wolnym młodzików do lat 14. W barwach LKS „Orzeł” Namysłów walczyło sześciu zawodników i jedna zawodniczka, którzy zdobyli razem sześć medali indywidualnie. Złote medale wywalczyli reprezentanci Polski na niedawno rozegrane Mistrzostwa Europy do lat 15: Aleksandra Witoś (52 kg) oraz Krystian Krupiński (59 kg), który wszystkie swoje walki rozstrzygnął przed czasem bez straty punktów technicznych. Srebro zdobyli: Marcin Stanek (47 kg), Kamil Niezgoda (53 kg) oraz Maciej Sarnicki (59 kg). Natomiast brązowy krążek do Namysłowa przywiózł Kacper Adamiak (66 kg). Na dziewiątej pozycji zawody ukończył Adrian Matyjasek, który startował w kat. wag. do 42 kg. W punktacji drużynowej „Orzeł” w grupie chłopców sklasyfikowany został na drugim miejscu ustępując tylko drużynie Mazowsza Teresin, a wyprzedzając ekipę ZKS Koszalin. W klasyfikacji klubów w zapasach kobiet LKS Orzeł Namysłów zajął jedenastą lokatę.