Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

W dniu 15.12.2021 r. w Opolu w sali Orła Białego UMWO odbyło się posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Opolu. W zebraniu uczestniczyło 15 członków zarządu (w tym 5 zdalnie). Tematyką posiedzenia były sprawy bieżące działalności Zrzeszenia.
Zarząd miał także część uroczystą – spotkanie z Olimpijką, złotą medalistką z Tokyo 2020 - Barbarą Bieganowską-Zając.

Uprzejmie informujemy, że z końcem miesiąca grudnia upływa termin składania wniosków o stypendia i nagrody sportowe za wyniki osiągnięte w 2021 roku. Szczegółowy tryb ubiegania się o stypendium sportowe reguluje Uchwała Nr X/109/2015 Sejmiku Województwa Opolskiego z dnia 27.10 2015 r. Szczegółowe wymagania i potrzebne dokumenty można znaleźć na stronie: http://bip.opolskie.pl/2016/04/stypendia-sportowe/ Wnioski wraz z załącznikami składa się w departamencie właściwym ds. sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w terminie od 1 listopada do 31 grudnia roku kalendarzowego, w którym osiągnięto wynik sportowy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu „Umiem pływać 2022”.
Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-III i przewiduje 20 godzin nauki pływania dla grup max. 15 osobowych. Termin realizacji programu 1.03-8.12.2022.
Więcej szczegółów w piśmie. Gminy, które zamierzają przystąpić do programu muszą to zadeklarować w dokumencie.

Fundacja Santander zaprasza do składania wniosków w kolejnej edycji konkursu grantowego BANK MŁODYCH MISTRZÓW SPORTU. Do rozdysponowania jest 150 tysięcy złotych. Projekty można składać od 15 października do 15 listopada 2021 r. (do godz. 23:59) na stronie https://granty.fundacja.santander.pl/. Zachęcamy do zapoznania się z konkursem - więcej informacji pod adresem

W sobotę 20 listopada w Skorogoszczy odbył się 16 turniej o puchar Burmistrza Lewina Brzeskiego połączony z drugim Memoriałem wieloletniego Przewodniczącego WZ LZS W Opolu (w latach 1960 - 2008) oraz działacza PZPC, Władysława Czaczki. Rywalizowano w pięciu kategoriach zarówno wśród kobiet i mężczyzn. Zawody stały na wysokim poziomie czego dowodem jest ustanowienie przez Aleksandra Roszkowskiego z Budowlanych Opole Rekordu Polski w rwaniu z wynikiem 118 kg. W klasyfikacji Sincaira wygrał z wynikiem 341.7 pkt. Konrad Łazuga z Budowlanych Opole. Startowało wiele pokoleń zawodniczek i zawodników. Najmłodszą zawodniczką była dziesięcioletnia Anna Wilk z LZS Skorogoszcz zaś najstarszym były medalista Mistrzostw Świata i Europy 57 letni Piotr Krukowski. Wśród licznie zgromadzonej publiczności można było zauważyć dwukrotnego brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich Tadeusza Rutkowskiego czy srebrnego medalisty tych najważniejszych Igrzysk dla każdego sportowca, Krzysztofa Siemiona.