Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Barbara Bieganowska-Zając zawodniczka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego MGOKSiR Korfantów po raz kolejny wygrała bieg na 1500 metrów, tym razem na Igrzyskach Paraolimpijskich Paryż 2024. Bieg na 1500 metrów w kategorii T20 jest zdominowany od lat na Igrzyskach Paraolimpijskich przez Barbarę Bieganowską-Zając. Reprezentantka Polski i Opolszczyzny od Londynu, przez trzy kolejne imprezy tej rangi, wygrywała. Do tego nasza reprezentantka jest rekordzistką świata na tym dystansie. Wcześniej, bo w Sydney 2000 zdobyła pierwsze złoto, wtedy w biegu na 800 metrów.
Barbara Bieganowska-Zając od początku finałowej rywalizacji w Paryżu przesunęła się na czoło stawki. Polka chciała kontrolować rywalki, jednocześnie to nasza reprezentantka nadawała rytm biegu. Na 200 metrów przed metą Pani Barbara zaczęła się odrywać od rywalek. Ostatecznie Barbara Bieganowska-Zając dobiegła do mety z dużą przewagą i z czasem 4:26.06 wygrała bieg! To już piąte złoto Igrzysk Paraolimpijskich dla Barbary Bieganowskiej-Zając. Polka była najlepsza na 1500 metrów już na czwartych kolejnych Igrzyskach. Gratulujemy!