Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

W dniach 05-07 października 2018 roku w sali „Orła” w Namysłowie odbył się V Międzynarodowy Memoriał imienia Witka Prociaka i Patryka Żymańczyka w zapasach w stylu wolnym i w zapasach kobiet oraz po raz pierwszy w historii „Zawodowa Gala Zapaśnicza” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Organizatorem imprezy był Ludowy Klub Sportowy „Orzeł” Namysłów. Same zawody miały na celu upamiętnienie i uhonorowanie tragicznie zmarłych w wyniku wypadku samochodowego dnia 9 grudnia 2013 roku w drodze na pokaz zapaśniczy dla młodzieży szkolnej zawodników miejscowego „Orła” Witolda Prociaka i Patryka Żymańczyka. Obaj zapaśnicy byli wspaniałymi młodymi ludźmi i sportowcami, bardzo lubianymi przez kolegów i koleżanki z wielkimi perspektywami na przyszłość. Turniej jak i w poprzednich latach miała mocną obsadę, szczególnie biorąc pod uwagę że są to zawody towarzyskie. Poziom walk znacząco podnieśli zawodnicy klubu FSK „Champion” Zbaraż z Ukrainy oraz zapaśnicy niemieckiego KG Laudenbach/Sulzbach. Po raz drugi w zmaganiach zaprezentowały się dziewczęta i dzieci. W zawodach startowało wielu kadrowiczów i medalistów Mistrzostw Polski, między innymi namysłowianie reprezentujący Polskę w na imprezach rangi Mistrzostw Świata czy też Europy w osobach: Mateusza Buczkowskiego, Krystiana Krupińskiego, Marcina Stanka oraz Aleksandry Witoś. Ostatecznie do walk stanęło tym razem stu dziesięciu zawodników i zawodniczek z dziewiętnastu klubów z trzech krajów (Ukraina, Niemcy, Polska) oraz z ośmiu województw (śląskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, opolskiego). Zawody odbywały się w dwunastu kategoriach wagowych.
Z Polski w turnieju uczestniczyły kluby:
- KS „Bloczek” Team Pelplin (woj. pomorskie);
- ZKS Koszalin (woj. zachodniopomorskie);
- LKS „Mazowsze” Teresin (woj. mazowieckie);
- ULKS „Bizon” Milicz (woj. dolnośląskie);
- MGLZS „Wiatr” Wołów (woj. dolnośląskie);
- UKS „Iron Bulls” Bielawa (woj. dolnośląskie);
- MULKS „Junior” Dzierżoniów (woj. dolnośląskie);
- ULKS „Sowa” Pieszyce (woj. dolnośląskie);
- WKS „Śląsk” Milicz (woj. dolnośląskie);
- ZKS „Slavia” Ruda Śląska (woj. śląskie);
- LKS „Ceramik” Krotoszyn (woj. wielkopolskie);
- UKS „Olimpijczyk” Sulmierzyce (woj. wielkopolskie);
- KS Koronowo (woj. kujawsko-pomorskie);
- KS „Victoria” Osielsko (woj. kujawsko-pomorskie);
- Zapaśniczy klub Sportowy w Gogolinie (woj. opolskie);
Natomiast Namysłów reprezentowany był przez LUKS „Orły” oraz gospodarzy LKS „Orzeł”.

Zawody zapasnicze - Namysłów 2018Show Gallery